Son Depremlerin Ardından Çadır, Düdük, El Feneri ve Battaniye Satışları Patladı

0
180

Ülkemizde son zamanlarda meydana gelen depremlerin ardından vatandaşların e-ticaret platformları üzerinden yaptığı çadır, düdük, el feneri ve battaniye alışverişleri arttı.

İstanbul'daki Depremin Ardından Çadır, Düdük, El Feneri ve Battaniye Satışları Katlandı

Hepsiburada Ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “İstanbul’da gerçekleşen deprem sonrasında trend verilerini incelediğimizde, bir önceki haftanın aynı gününe göre çadır, düdük, el feneri, battaniye gibi malzemelerin satışında 3-4 kat artış yaşandı. Çadır satışları, bir önceki haftanın aynı gününe göre 3 kat artış gösterdi.” diye konuştu.

Çadır, el feneri ve deprem çantası gibi aramalar 10 kat arttı

Çadır, el feneri ve deprem çantası gibi aramalar 10 kat arttı
Erturan, aynı zamanda çadır, el feneri ve deprem çantası gibi aramaların bir önceki haftanın aynı gününe göre 10 katın üzerinde artış gösterdiğini vurgulayarak, “Deprem sonrası yapılan Hepsiburada aramalarına göre, düdük aramasında 7 kat, powerbank aramasında 2 kat, deprem çantası aramasında 10 katın üzerinde ve el feneri aramasında 3 kat artış görüldü.” dedi.

“Tüm bu sonuçlar bize deprem öncesi koruyucu ve afet sonrası yardımcı önlemleri artırma konusunda bir hareketlenmenin başladığını gösteriyor”

"Tüm bu sonuçlar bize deprem öncesi koruyucu ve afet sonrası yardımcı önlemleri artırma konusunda bir hareketlenmenin başladığını gösteriyor”

GittiGidiyor Ticari Direktörü Bülent Elçin ise depremin hayatın bir gerçeği olduğunu ve Türkiye’nin deprem kuşağında yer aldığını belirterek, “Dilerdik ki tüm Türkiye olarak depreme her zaman hazırlıklı olalım ancak satış ve arama rakamlarımız, depremin ardından bazı ürünlerin satış rakamlarının ve aranma oranlarının arttığına işaret ediyor.” dedi.

Elçin, eylül ayındaki günlük satış ortalamasına göre deprem sonrasında adet bazında battaniye satışlarının yüzde 70, çadır satışlarının ise yüzde 35 artış gösterdiğini gözlemlediklerini vurgulayarak, “Tüm bu sonuçlar bize deprem öncesi koruyucu ve afet sonrası yardımcı önlemleri artırma konusunda bir hareketlenmenin başladığını gösteriyor.” ifadesini kullandı.

Kaynak : https://onedio.com/haber/istanbul-daki-depremin-ardindan…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here