Intel’i Bozan Yeni Windows 10 Güncellemesi Ortalığı Karıştırdı

0
101

Yeni Windows 10 güncellemesi Intel’i bozdu!

Ekim ayındaki Windows 10 güncellemesi ardından bir takım sıkıntılar oluşmaya başladı. Geçtiğimiz günlerde yaptığımız bir haber ile birlikte yeni Windowsgüncellemesinin iCloud uygulamasında sıkıntılar çıkardığını belirtmiştik. Şimdi ise içerisinde Intel işlemci bulunduran sistemlerde de sıkıntılar çıktığı rapor edilmeye başlandı.

Windows 10 güncellemesi Intel sistemlerde sıkıntılar çıkarmaya başladı!

Bilgisayarına ekim ayındaki Windows 10 güncellemesi ile yükselten bir kullanıcı, monitöründen ses alamadığı için şikayette bulundu. Kullanıcıya yanıt olarak Microsoft moderatörü, Intel’in sürücüsünün yanlışlıkla farklı sürümlerinin yayınlandığı ve Windows’ta desteklenmeyen bazı özelliklerin açıldığını belirtti. Ortaya çıkan problemin Intel HD Graphics bulunduran sistemlerde yaşandığını belirtelim.

Moderatörün notlarında, Windows 10’u 1809 güncellemesinden (Ekim 2018 Güncellemesi) sonra, bilgisayarları HDMIUSB ya da DisplayPort ile bağladığımız zaman monitör ve TV gibi cihazlarda düzgün çalışamayacağı belirtiliyor.

windows10 ile ilgili görsel sonucu

Microsoft söz konusu olan sürücüleri barındıran cihazların güncelleme almasını engelliyor. Bu cihazların sürücülerinin ise 24.20.100.6344veya 24.20.100.6345 olduğunu belirtelim. Ayrıca belirtilen sıkıntıların çözülmesi için de Intel ile çalışmaya başladıklarını belirtelim.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here