İOS 12.2 Yeni Güncellesinde ki Özellikler Belli Oldu

0
39

Bu ayın sonlarında Apple firması iOS 12.2 güncellemesini yayınlaması bekleniyor. Peki iOS 12.2, iPhone ve iPad kullanıcılarına hangi yeni özellikleri getirecek?

iOS 12.2 sürümleri, geliştiriciler tarafından yılın ilk günlerinden bu yana test ediliyor. Yeni AirPods’ların ‘Hey Siri’ desteğine sahip olacağı ya da Apple News abonelikleri ile ilgili gelişmeler çoktan ortaya çıkmış durumda. İşte iOS 12.2’nin final sürümü ile birlikte kullanıcıların hizmetine sunulması beklenen bazı yeni özellikler.

EKG özelliği, yerel sağlık kurumlarının onayını gerektirdiğinden Apple, EKG özelliğini yalnızca ABD’nin bazı eyaletlerinde kullanıma sunuyordu. Fakat iOS 12.2 ile birlikte bu sınırlandırma daha da katılaşıyor ve kullanıcılar, kurulumu SIM kart takılı ve bir operatör tarafından konumlandırılmış bir iPhone üzerinden gerçekleştirebiliyorlar. Eğer iPhone’unuzu uçak moduna alır ya da SIM kartı cihazınızdan çıkarırsanız kurulum sırasında hata alıyorsunuz.

Apple, iOS 12.2 ile birlikte cihazın garanti durumunu daha açık hale getiriyor. Ayarlar menüsüne girdikten sonra en alttaki ‘hakkında’ bölümüne giderseniz ‘yeni cihaz yardımı’ başlıklı yeni bir sistem göreceksiniz. Bu sistem sayesinde garanti şartlarını ve koşullarını kolaylıkla kontrol edebilirsiniz.

Bu özellik, kullanıcıları AppleCare uygulamasını kurmaktan kurtardığı için kullanıcıların direkt sistem üzerinden AppleCare satın alabileceği düşünülüyor. Söz konusu özellik iOS 12.2 beta sürümünde devre dışı bırakılmış durumda ancak final sürümünün yayınlanması ile birlikte aktif edilmesi bekleniyor.

AirPower Desteği

Apple’ın iPhone X ile birlikte tanıttığı fakat bir türlü piyasaya süremediği AirPower, 25 Mart’ta yayınlanacak lansman ile birlikte gün yüzüne çıkacak. iOS 12.2, cihazlar için AirPower desteğine sahip olacak. Bu nedenle iOS 12.2 final sürümünün 25 Mart’taki etkinlikten hemen sonra yayınlanması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here