iOS 13.1.2 ve iPadOS 13.1.2 Yayınlandı

0
139

Apple, iOS 13 güncellemesini cihazlarına getirmesinin ardından güncellemenin açıklarını kapatmak için bir süredir çalışmalar yapıyordu. iCloud, kamera ve flaş gibi özelliklerdeki hataları gidermek için harekete geçen Apple, iOS 13.1.2 ‘yi yayınladı.

iPadOS 13.1.2 ile ilgili görsel sonucu

Yeni iPhone modellerinin tanıtılmasının ardından Apple, yazılım güncellemelerinin de geleceğini söylemişti. iOS 13 olarak adlandırılan bu güncelleme ise iPhone 6 üzeri bütün iPhone modellerine gelmişti. Güncellemenin yayılmaya başlamasının ardından ise ortaya çıkan sorunları çözmek için daha küçük çaplı yeni güncellemeler gelmeye devam ediyor.

iOS 13’ün henüz yeni yayınlanan bir sürüm olmasından dolayı kullanıcılar birçok sorunla karşı karşıya kalıyor. Bu sorunları çözmeyi hedefleyen Apple, iOS 13.1.2 ve iPadOS 13.1.2 güncellemelerini yayınladı.

iOS 13.1.2 güncellemesi neler içeriyor?

iOS 13.1.2

Yeni güncelleme, birkaç temel soruna odaklanıyor. Güncelleme notlarına göre çözülen sorunlarsa şöyle:

  • iCloud yedekleme problemi
  • Kameranın çalışmaması ile ilgili problemler
  • Flaş ışığını problemi 
  • Bluetooth ve HomePod hataları
  • Ekran kalibrasyon verilerinin kaybolmasına yol açabilecek bir hata

Son yazılım güncellemelerine ulaşabilmek için Ayarlar -> Genel -> Yazılım Güncellemesi bölümlerine gidebilirsiniz. Her ne kadar yeni yazılım güncellemesiyle birlikte ortaya yeni sorunlar çıkıyor da olsa Apple, bu sorunları kısa sürede çözmeyi başarabiliyor.

Kaynak :https://www.theverge.com/2019/9/30/20891705/apple-ios-ipados-13-1-2-now-available-camera-icloud-flashlight-fixes..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here