Kuyumcuda 4 Taksit Dönemi Başladı

0
26

BDDK kurul kararı ile taksit yasağına tabi tutulan kuyumla ilgili harcamalarda, basılı ve külçe halinde olmayanlar için taksitlendirme süresinin 4 aya çıkarılmasına ilişkin düzenlemesi yürürlüğe geçti.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben’in “takı ve mücevhere taksit geri geliyor” açıklamasını yapmasının ardından, taksit yasağına tabi tutulan kuyumla ilgili harcamalarda, basılı ve külçe halinde olmayanlar için taksitlendirme süresi 4 aya çıkarıldı.

KUYUMCULAR KARARDAN MEMNUN

Basılı ve külçe halinde olmayanlar için taksitlendirme süresi 4 aya çıkartılması kararı 25 bin kuyumcu, 6 bin üretici ve 1 milyon kişinin geçimini sağladığı kuyumcu sektörünü memnun etti.

Ä°lgili resim

KARAR YÜRÜRLÜĞE GİRDİ

BDDK açıklamasında, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 27 Mart 2019 tarihli ve 8314 sayılı Kararı ile Banka Kartları ve Kredi Kartları Hakkında Yönetmeliğin 26’ncı maddesinin yedinci fıkrası uyarınca, 11 Ocak 2019 tarihli ve 8198 sayılı Kurul Kararı ile taksit yasağına tabi tutulan kuyumla ilgili harcamalarda, basılı ve külçe halinde olmayanlar için taksitlendirme süresinin 4 aya çıkarılmasına karar verildiği bildirildi.

Kaynak : www.ekopara.com/kuyumda-4-taksit-duzenlemesi-yururluge-girdi.html

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here