Toz almanın kolay noktaları

0
77

Evinizin daha temiz olması için yaptığınız temizliğin daha kolay yöntemleri için mutlaka bilinmesi gereken sırlarla, haftalık toz alma rutininizden daha fazlasını yapabilirsiniz.

Başlamadan önce, toz alma için uygun tüm aletlere sahip olduğunuzdan emin olun. Tavan vantilatörü veya panjur perde gibi belirli alanları temizliyorsanız, ek araçlar gerekebilir.

toz alma

1. Her zaman önce toz

Bir odayı temizlerken, toz alma her zaman ilk adım olmalıdır. Ne kadar dikkatli olursanız olun, yerçekimi zemine doğru toz çeker, bu nedenle önce toz alınmalıdır. Ayrıca, işleri bölmek, temizliği kolaylaştırır. Örneğin Pazar günü, tüm evinizin tozunu alabilirsiniz. Ardından Pazartesi günü yerleri temizleyin. Günlük aktiviteler, temizlik programınıza bağlı kalmanıza ve bunalmış hissetmekten kaçınmanıza yardımcı olmaktadır.

toz alma

2. Tüm boşlukları görün

Boşluk bırakmadığınızdan emin olmak için, kapıdan toz almaya başlayın ve odanın çevresi boyu toz alın. Soldan sağa veya sağdan sola gitmeyi seçin. Belirgin bir noktadan başlamak, ne kadar temizlik yaptğınızı ve ne kadar işinizin kaldığını bilmenizi kolaylaştırır. Bu ipucunu aynı zamanda tüm evinize de uygulayabilirsiniz. Bir başlangıç noktası seçin, sonra evin etrafında ilerleyin.

toz alma

3. En baştan başlayın

Bir kez daha, yerçekimi ile karşı karşıyasınız. Bu yüzden önce odanızdaki en yüksek nesnelerin tozunu almaya başlayın. Tavanlar, yüksek kitaplıklar ve dolaplarla başlayın. Ardından tezgah ve süpürgeliklere kadar toz almaya devam edin. Son toz almanızdaki kaçırmış olabileceğiniz noktaları seçin. Veya tavan vantilatörleri ve biblolar gibi ünlü tozlu suçluları arayın.

Kaynak : http://www.kadinvekadin.net/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here