Twitter Twttr İlk Görüntüleri Yayınlandı

0
30

Twitter, Twttr’dan ilk ekran görüntüleri paylaşıldı. Görünüşe göre Twitter, uygulamayı etkileşim odaklı olmasından ziyade içerik odaklı bir uygulamaya dönüştürmek istiyor.

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Twitter, ilk kez CES 2019’da duyurduğu prototip uygulaması Twttr’ı resmen kullanıma sundu. Twttr uygulamasına kabul edilen kullanıcılar, Twitter’ın ana uygulamasına getirmeyi düşündüğü özellikleri, henüz prototip aşamasındayken test etme imkanı bulacaklar. Twttr’ın ilk odak noktası ise kullanıcıların tweetlere attıkları yanıtlar oldu. Twitter, uzun yanıtlaşmada farklı kullanıcıları birbirinden ayırmak için ilk olarak yanıtları renkli baloncuklar halinde göstermeyi denedi. Ancak bunun fazlasıyla göz yorucu olduğunu fark ederek yanıtların kenarlarını ‘bükmeyi’ seçmiş durumda. İşte Twttr uygulamasının ilk bakışı:

Twttr bir anlamda bir beta uygulaması olduğundan, kullanıcıların geri bildirimi oldukça önemli. Bu nedenle Twitter, uygulamanın ‘seçenekler’ bölümüne bir Twttr Feedback butonu eklemiş durumda. Böylece uygulama ve yeni özellikler hakkındaki görüşlerinizi Twitter’a kolaylıkla aktarabiliyorsunuz.

Twitter, Twttr kullanıcılarının herhangi bir tweetin altındaki konuşmaları daha kolay bir şekilde okuyabilmesi için bazı tweetleri gizliyor. Gizlenen tweetler genellikle troller ve ana tweetten bağımsız yan konuşmalar oluyor. Gizlenen yanıtları görmek için bir ‘daha fazlasını göster’ butonu ortada çıkıyor.

Kaynak :https://techcrunch.com/2019/03/12/a-first-look-at-twitters-new-prototype-app-twttr/

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here