Windows 7 Kullanıcılarına Windows 10′ a Geçiş Penceresi Geliyor

0
58

Windows 7 için Microsoft’un vereceği desteğin sonlanmasına kısa bir süre kaldı. Microsoft, verdiği desteğin biteceğini kullanıcılara pop-up bildirimler aracılığı ile bildirecek.

Microsoft’un Windows 7’ye sağladığı destek, 14 Ocak 2020’de sona eriyor. Teknoloji devi, önümüzdeki 9 aylık süreçte kullanıcıların cihazlarını Windows 10’a yükseltmesini hatırlatan çeşitli bildirimler göndermeye hazırlanıyor.

Microsoft, bu bildirimlerin yalnızca Windows 7 kullanıcılarına gönderileceğini söylüyor. Şirket; hangi mesajı, ne zaman ve nerede göstereceğini ise açıklamadı. Microsoft bir blog yazısında, “Anımsatıcıları şimdi başlatarak bu geçiş için plan yapmanızı umuyor ve hazırlanmak için zamanınızın olmasını amaçlıyoruz” diyor. “Bu bildirimler, yalnızca bilgi sağlamaya yardımcı olmak için tasarlandı. Onları tekrar görmek istemezseniz, “Beni bir daha haberdar etme” seçeneğini seçebilirsiniz.”

windows 10 ile ilgili görsel sonucu

Microsoft, daha önce Windows 10’da açılır bildirimleri (pop-up) denedi. Örneğin, kullanıcıları OneDrive’a çekmek için ipuçları yayınladı. Ancak bazı kullanıcılar, bu bildirimlerden memnun değildi. Microsoft, o dönem açılır bildirimleri kaldırsa da şimdi yeniden kullanmayı planlıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here